הדבש נמצא בשימוש שנים ארוכות לריפוי פצעים, להקלה על אלרגיות ולהמתקת מאכלים ומשקאות. אז איך הפלא הזה קורה?

הכל מתחיל כאשר דבורת הדבש מתיישבת על פרח ומוצצת את הצוף המתוק. היא מאחסנת אותו בשקיק קטן שבו אנזימים המפרקים אותו לסוכרים פשוטים.

מאחור, בכוורת, הדבורים האחרות מסיעות את הצוף לתוך חלות הדבש. הן מרחפות מעל תאי חלת הדבש ובאמצעות כנפיהן, מייצרות רוח שמייבשת את הצוף עד שהוא הופך לדבש ולאחר מכן הן סוגרות את התאים עם שעווה. דבורים צריכות לבקר כ-5 מיליון פרחים כדי לייצר 1 ק"ג דבש.

בזמן ליקוט הצוף, הדבורים מאחסנות אותו בקיבה שנייה מיוחדת רק לדבש והן "מקיאות" אותו כאשר הן מגיעות בחזרה לכוורת.

למה הן מייצרות דבש? פשוט מאוד! הדבש הוא המזון שלהן. הן מייצרות אותו בעונת הפריחה ומשתמשות בו כל השנה.

במדינת ישראל רוב הדבש מגיע מפרחי אבוקדו, הדרים, אקליפטוס, פרחי בר, אזוב, דרדר וקורנית.

בשנת 2017 שווקו בישראל כ-1600 טונות דבש שהם כ-40% מהביקוש השנתי בישראל וישנן כ-100,000 כוורות הפזורות ברחבי הארץ.

המשקה המותסס הראשון העתיק ביותר הידוע באנושות נוצר מדבש. מדענים מצאו אותו שמור בכלי חרס בני כ-9000 שנה בצפון סין. המתכון למשקה המותסס כלל גם אורז ופירות מותססים.

כיום ישנם סוגי בירה העשויים מדבש, או שמוסף להם דבש.

הדבש לעומת הסוכר, מכיל נוגדי חמצון, חומצות אמינו וויטמינים. ההרכב המדויק של הדבש תלוי בסוגי הצמחים שמהם נאסף הצוף, תנאי הגידול שלהם, עונות השנה וגורמים נוספים.

בזכות הרכב זה, לדבש יש יתרון על פני הסוכר. לעומת זאת, כפית דבש מכילה 21 קלוריות לעומת 16 קלוריות בכפית סוכר.

אסור לתת דבש לתינוקות מתחת לגיל שנה כי הוא עלול להכיל עקבות של רעלן המופרש ע"י חיידק הקלוסטרידים בוטולינום (הגורם למחלת הבוטוליזם – מחלה של חולשה, שיתוק שרירים ופגיעה במערכת העצבים האוטונומית).

בדבש יש פולן שהיא אבקה המורכבת מאבקני פרחים זכריים (חיוניים להבטחת חיי הצמח והמשכיותו) שנאספים על ידי הדבורים במסעם בין הפרחים. האבקנים הזעירים נצמדים לרגליהם של הדבורים ובכך מעניקות הדבורים לפולן מספר תכונות ואנזימים ייחודיים לפולן הדבורים. זהו סוד מערכת היחסים המיוחדת בין הפרחים לדבורים שהופך את הפולן למזון על עשיר כל כך. בזכות עובדה זו, הוכח מחקרית כי הדבש יעיל לשיפור תסמיני נזלת אלרגית במינון של 1 גרם לכל ק"ג משקל גוף ליום במשך 4 שבועות.

ברפואה המסורתית הדבש היה חלק מהטיפול בפצעים וכוויות, כיוון שיש לו מרכיבים אנטי בקטריאליים, נוגדי זיהום ומשקמי רקמות והוא גם מקל על נפיחות.

כמה זמן מחזיק דבש? מדענים מצאו כלי חרס עם דבש בקברים מצריים עתיקים בני אלפי שנים שהם עדיין בטוחים לאכילה! כמעט בלתי אפשרי לקלקל דבש כל עוד הוא מאוחסן באריזה אטומה ובמקום יבש וקריר כמו מזווה.

מהו מזון מלכות? זהו למעשה סופרפוד לדבורים. כל דבורה אוכלת אותו מיום היוולדה במשך מספר ימים אבל דבורים שנועדו להפוך למלכות מקבלות מזון מלכות עד שהן מתבגרות. לכן הדבורים המלכות גדולות יותר וחיות יותר שנים משאר הדבורים. מזון המלכות מופק מבלוטה הנמצאת בראש הדבורה והינו עשיר בחומצות אמינו חיוניות, באחוזי חלבון גבוהים, ויטמין A, ויטמיני B, חומצה פולית, ויטמין C, E ו-D. כמו כן הוא מכיל ברזל ומעט גופרית. מזון המלכות עשיר מאוד באצטיל כולין, שהינו בעל חשיבות רבה בהעברת מסרים עצביים בין התאים. נמצא במחקרים, כי הוספה של מזון מלכות לחולי אלצהיימר הקטינה משמעותית את סימני האלצהיימר כולל הרעד הבלתי נשלט.

מזון מלכות מכיל גם גמא גלובלין שהוא חומר המחזק את מערכת החיסון והינו נוגד זיהום. – ממש אנטיביוטיקה טבעית!

ומהו דבש מאנוקה? הדבש השחור הזה מיוצר מצוף עצי המאנוקה בניו זילנד והינו תרופה מסורתית לפצעים, כוויות וכיבים. יש בו רכיב אנטי בקטריאלי ייחודי ומחקרים אחרונים תומכים בשימוש בדבש המאנוקה לריפוי פצעים ומחלות עור ולמלחמה בחיידקים קטלניים. הוא מצוין נגד שפעת, דלקות גרון, שיעול, התרבות חיידקים אפילו העמידים שביניהם.

הכותבת: ענת גרינברג, נטורופתית.