עיסוי באבנים חמות נשמע כמו פינוק אמיתי – מחמם באופן מיוחד, מרגיע ונעים, אבל למעשה הוא משדרג מאוד את העיסוי הרגיל כיוון שמשקל האבנים, בשילוב החום שהן מקרינות, מרגיע, משחרר שרירים וממריץ את זרימת הדם.
מקורו של העיסוי באבנים חמות בשבטים האינדיאנים ביבשת אמריקה. האגדות מספרות כי הגברים האינדיאנים היו חוזרים הביתה מהכפור לאחר לילות ארוכים ומפרכים של צייד, והנשים שלהם היו מחכות להם עם אמבטיות של מים חמים ואבנים בתוכן, והיו מעסות את גופם בעזרת האבנים בזמן שהמים מפשירים את גופם מהקור ומרגיעים אותם.
האבנים הן אבני בזלת מחוממות המכילות ריכוזים גבוהים של מגנזיום וברזל, שמאפשרים להם לשמור על החום לאורך זמן, ולפלוט אותו בהדרגה.
העיסוי באבנים חמות משולב עם עיסוי שוודי או עיסוי רקמות עמוקות כדי להגדיל את האפקט המרפא. האבנים משחררות חום אשר:
* מסייע לאיזון בגוף ובנפש – העיסוי מאוד מרגיע ומאזן ועשוי לסייע במצבים של דיכאון, מתח או חרדה
* משחרר רעלים משרירים תפוסים
* משחרר חסימות ושרירים
* מגביר את זרימת הדם בגוף
* מרגיע כאב ודלקת
* משפר גמישות מפרקים
* מגביר חילוף חומרים

מתחילים את הטיפול בהנחת מגבת גדולה על הגב ועליהן מניחים את האבנים החמות לפני נק' הצאקרות של הגוף, מכסים בסדין ומניחים גם על הרגלים וכפות הידים… מחכים כמה דק' שהגוף יספוג את חום האבנים ומתחילים בעיסוי ברגליים, תחילה עם האבנים ולאחר שהאבנים מרפות את השרירים מעסים את הרגלים עם הידיים. לאחר סיום העיסוי ברגליים עוברים לעיסוי בגב, ידיים, לאחר מכן המטופל מסתובב ואנו מניחים מגבת עם האבנים על המיטה, המטופל שוכב על המגבת מכוסה ועל השמיכה מניחים מגבת עם אבנים. וכן בין אצבעות הרגליים וממשיכים ברצף העיסוי.

חשוב לדעת – הטיפול אינו מתאים למי שסובל מלחץ דם גבוה, סוכרת, מחלת לב, מי שנוטל תרופות מדללות דם, נשים הרות, אנשים עם רגישות גבוה לחום, אנשים שעברו כוויות שמש.
משך העיסוי 60 דקות.
הכותבת: עדי ריין – מתמחה בעיסוי רפואי משולב, עיסוי שבדי, עיסוי אבנים חמות, מטפלת מבית evergreen