במרכז evergreen נעזרים ברפואה סינית לטיפול בנשירת שיער והתקרחות ולשיקום השיער.

לרפואה הסינית פתרון מוכח בן אלפי שנים להתקרחות, כך שבעזרת סדרת טיפולים ניתן לעצור את הנשירה, לחזק את השיער הקיים ולהצמיח שיער חדש. מבלי לשלם אלפי שקלים על תכשירים, הלחמות שיער והשתלות. שיטה ארוכת שנים זו פועלת מצוין גם היום.

נשירת שיער והתקרחות היא בעיה שכיחה במדינה שלנו, מעבר לפגיעה האסתטית במראה, הבעיה מצביעה על חוסר איזון ופגיעה בתפקוד של איברים פנימיים בגוף.

בכל רגע נתון, כ-10% מסך השיערות נמצאות במצב מנוחה, לאחר חודשיים שלושה, השיער שנמצא במנוחה נושר, ושיער חדש מתחיל לצמוח במקומו. כל שיערה צומחת כס"מ לחודש.

נשירה של עד כ-100 שיערות ביממה, היא נורמלית לחלוטין, כחלק מהמחזוריות, אולם ישנם אנשים החווים נשירת שיער מוגברת.

על פי הרפואה הסינית, הצ'י הוא כוח החיים שבגופינו. 

חסימתו של הצ'י חושפת אותנו למחלות ולבעיות גופניות רבות, ביניהן נשירת שיער.  איכות השיער, כך על פי הרפואה הסינית, תלויה בתקינותם של הצ'י, הדם ואנרגיית הכליות בגוף. נשירת שיער ע"פ הרפואה הסינית המסורתית, נובעת בעיקר מרקע חולשה של האנרגיה בכליות ובריאות.

מעבר לכך, קיימים לא מעט גורמים המאיצים את נשירת השיער לדוגמא: תזונה לקויה, מזג אוויר, לחץ דם נמוך, דיאטות חריפות, הריונות, טראומות ולחצים נפשיים, תרופות וטיפולים הורמונליים, שיבושים בבלוטת התריס, גורמים תורשתיים ונסיבות חיצוניות החוסמות את אספקת החמצן הסדירה לזקיקי השיער. ולכן במהלך הטיפול הראשון נעשה איבחון מעמיק לזיהוי והבנת הגורם לבעיה.

אבחון הבעיה נעשה על ידי תשאול מקיף, אבחנת לשון  ובעיקר- אבחנת הדופק.

במרכז evergreen נאתר את שורש הבעיה בטיפול בריאותי בגוף, תוך כדי נטפל בסמפטום ההתקרחות בטיפול חיצוני טבעי מותאם אישית.

הטיפול הסיני פועל באופן מקומי על עור הקרקפת , משפר את אספקת הדם והאנרגיה למקום , במקביל לטיהור של הקרקפת מטפילים ומזהמים, מעודפי שומן ומקשקשים. הטיפול משלב דיקור, המלצות תזונה ופורמולות מצמחים טבעיים למריחה חיצונית וללקיחה פנימית לאיזון מערכתי של הגוף ולשיפור האיברים הפנימיים שתפקודם נפגע.

במהלך הטיפול, תוך חודשיים שלושה, נראה ירידה משמעותית בנשירה וצמיחה מחודשת של השיער.

הטיפול מתאים לנשים בכל הגילאים, ולגברים עד גיל 40.

כותבת המאמר – מיכל שרמן, מטפלת ברפואה סינית, מומחית לאנטי אייג'ינג ודיקור קוסמטי.